Ako sa bez stresu pripraviť na rodinné fotenie

Organizácia času pri výbere fotenia

Najvzácnejšia komodita v deň fotenia je čas, zaobchádzajte s ním naozaj hospodárne a efektívne. Outfity pre celú rodinu (vrátane rodičov) si nachystajte minimálne dva dni vopred a priložte ich k sebe, aby ste vedeli, či dobre ladia a nezabudnite si k nim rovno nachystať aj topánky a doplnky. Riešenie doplnkov a topánok až tesne pred odchodom Vás totiž môže zdržať. Pridajte na kôpku aj jeden zvršok naviac, aby ste vedeli pokryť aj náhlu zmenu počasia. Všetko si vyžehlite a ak niečo nebude čisté, máte ešte šancu ich dať oprať. Ak by ste oblečenie chystali až deň vopred, niektoré kúsky by už nemuseli vyschnúť a snaha ich vysušiť by Vám mohla spôsobiť časovú tieseň. Všetko predchystané oblečenie odstráňte z dosahu detí, aby sa znova nepokrčilo, nerozhádzalo a nepošpinilo.

Deň fotenia je iný ako bežný deň

Ak máte malé deti, snažte sa čo najviac dodržať zaužívaný režim dňa a majte vopred jasnú predstavu o tom, čo budete ako rodina v daný deň jesť a myslite pri tom na všetky jedlá dňa. Najlepšie je, ak si jedlo pripravíte deň vopred, aby ste si v deň fotenia ušetrili čo najviac času na samotnú prípravu na fotenie.

Olovrant

Na rýchle uhasenie hladu u detí si vopred zakúpte a odložte niečo, čo viete, že zaručene a rýchlo zjedia a ostanú po tom spokojní avšak nebudú to počas celého fotenia drankať.

Hračka, ktorá pomôže deti zabaviť

Premyslite si, akú neškodnú hračku dáte detičkám pred odchodom do ruky, aby sa s ňou vyhrali, kým sa chystáte na fotenie. Pokojne hračku môžete na pár dní pred fotením schovať a dať im ju až vtedy, keď sa potrebujete napr. nalíčiť, alebo všetko nabaliť do kufra auta a pod. Určite by to nemala byť hračka, ktorú dieťatko nebude chcieť počas fotenia pustiť, a ak to hrozí, tak buď nech ladí so zvyškom outfitu a scenériou, alebo nech je malinká.

Fotenie je Vami vybraná aktivita, dieťa ju absolvuje pre Vás

V neposlednom rade nezabúdajte na to, že rodinné fotenie je aktivita, ktorú ste vybrali Vy ako rodičia a preto nie je dobré prenášať akékoľvek vlastné tlaky na Vašich potomkov a niečo dieťaťu vyčítať, ak prípravy neprebiehajú podľa Vašich predstáv. Dajte deťom pocítiť, že sa na fotenie tešíte a nezabúdajte, že naňho idete, aby ste mali krásne fotografie, nie na to, aby si rodina dopriala stres navyše😊 Celkovo je fotenie s Tyellou 

Dojazd na lokalitu

Ak Vás stresuje strach z neznámeho prostredia a pomôže Vám navštíviť lokalitu fotenia vopred, aby ste vedeli, do čoho idete, urobte tak. Alebo si ju aspoň prezrite na internete a šofér, nech si dobre pozrie cestu tam aj späť.

Spoznajte fotografa

Ak máte obavy z toho, že fotografa alebo fotografku nepoznáte, pokojne si vopred zatelefonujte. Ako fotografka si taktiež veľmi rada s klientmi vopred zavolám a keď sa potom vidíme prvýkrát, máme pocit, že sa už trošku poznáme a som presvedčená, že samotné fotenie je potom už len čistá zábava. Bonus: uložte si pred fotením do mobilu číslo fotografky pre istotu aj konceptom SMS, že budete chvíľu meškať 😀

Ak sa Vám podarilo na fotenie správne mentálne nastaviť, ostáva už len zvoliť vhodný outfit. Moje odporúčania na vhodný outfit pre lifestylové fotenie nájdete na v mojom článku Ako sa obliecť na rodinné fotenie.

Ako sa bez stresu pripraviť na rodinné fotenie