Ako sa pripravujem na fotenie s Vami?

Máte u mňa objednané fotenie a radi by ste nahliadli do zákulisia toho, ako sa pripravujem na fotenie? Niektorých to môže zaujímať, niektorých upokojiť, niektorým pomôcť sa lepšie prichystať a podobne. Tak poďme na to:

Riešim predpoveď počasia

Už pár dní pred plánovaným fotením sa zaujímam o vývoj počasia na nasledujúce dni, aby som vedela pravdepodobnosť s akou sa fotenie uskutoční. Sledujem stránku shmu.sk a tam grafickú predpoveď, aby som mala aspoň približnú predstavu. Ak počasie nevyzerá byť ideálne, ešte sa tým neznervózňujem, ale ak hlásia pekne, tak sa teším o to viac.

Riešim opatrovanie

Keďže som maminkou malého dieťaťa, poinformujem rodinu, že bude potrebné sa postarať a postrážiť, keď pôjdem fotiť 😊

Riešim pamäťové karty

Najneskôr deň pred fotením si v kľude nachystám prázdne pamäťové karty. Všetky karty prejdem, vyberiem tie, na ktorých sú fotenia, ktoré už mám odovzdané a sformátujem ich. Keďže používam fotoaparát s dvoma slotmi, potrebujem karty vždy dve – na jednu fotím a na druhú sa robí záloha Vašich fotografií. Podobne fotia aj svadobní fotografi, ktorí si nemôžu dovoliť stratiť cenné fotografie svadobného bozku alebo výmeny prstienkov.

Riešim baterky

Keďže nabitie bateriek do foťáka niečo trvá, dám si ich deň vopred nabiť. Do fotoaparátu potrebujem len jednu, ale na fotenie si pre istotu nosím aj náhradnú.

Riešim fotobatoh

Keď sú baterky nabité, pobalím si batoh, niekedy aj s inšpiráciami na pózy pre Váš typ fotenia, ak ma v poslednej dobe zaujalo na internete niečo pekné, čo by som rada vyskúšala.

Píšeme si

Ozvem sa Vám deň vopred emailom, či aj z Vašej strany všetko platí (či sú všetci pokope a zdraví, nezabudli na fotenie 😊) a či sa Vám pozdáva predpoveď počasia na nasledujúci deň. Niekedy ešte doposielate outfity, ak sa chcete poradiť o vhodnosti kombinácií, takže si pozerám, čo si plánujete obliecť a podľa toho viem, zvoliť napr. farbu deky, ktorú si na fotenie zoberiem.

Čo viem o Vás

Prečítam si celú našu emailovú komunikáciu, aby som si osviežila v pamäti zloženie osôb na fotení, prípadne mená a vek detí a podľa toho sa snažím nacítiť, ako asi prebiehajú prípravy na Vašej strane a čo môžem očakávať od fotenia. Každý vek dieťaťa má svoje špecifiká a podľa toho potom volím tempo fotenia, pózy, atmosféru, hravosť fotenia a podobne.

Riešim telefón

Snažím sa pred fotením mať nabitý mobil a uložiť si do neho Vaše telefónne číslo, aby sme sa mohli spojiť tesne pred alebo po príchode na lokalitu.

Riešim potreby

Tak ako radím aj Vám vziať si so sebou nápoje – v zime teplé, v lete dostatok vody, tak podobne aj ja balím svoju výbavu. V lete aj repelent, alebo niečo na prezlečenie po fotení, pretože sa počas fotenia (nielen malých detí) vyslovene rada váľam po zemi 😊

Riešim spoje

Ráno v deň fotenia si pozriem spoje, aby som prišla akurát včas na miesto fotenia, niekedy aj trošku s predstihom. Ak som na danom mieste dlhšie nebola, pozriem sa, ako sa príroda zmenila a ako dopadá svetlo na jednotlivé fotogenické miesta, kým prídete Vy. O tom, prečo na fotenie a hlavne z fotenia nechodím autom Vám niekedy prezradí zas iný článok 🙂

Ako sa pripravujem na fotenie s Vami…