Čo robiť, ak je na Váš termín fotenia nepriaznivá predpoveď počasia?

Ste v situácii, že vyčkávate na termín fotenia s obavami, pretože predpoveď na Váš termín je neistá a neustále kontrolujete predpovede?

Niekoľko dní vopred

V prípade, že sú dlhodobo upršané dni a nie je šanca, aby terén do fotenia vyschol a zároveň hrozí, že by bol nadmerne podmáčaný a zablatený, v tom prípade má zmysel ozvať sa mi aj niekoľko dní vopred a požiadať o presun termínu, aby sme sa zbytočne neudržiavali v neistote, či sa fotenie bude konať a mohli si zariadiť iný program.

Deň vopred

Ak je však počasie dlhodobo pekné, alebo len premenlivé a na Váš deň a čas fotenia to nevyzerá ružovo, má zmysel počkať aspoň do dňa pred fotením, v niektorých prípadoch dokonca až na samotný deň fotenia (podľa Vašej potreby plánovania časového harmonogramu) a skontaktovať ma pre zhodnotenie ďalších možností.

Aké iné možnosti máme v prípade nepriaznivého počasia?

Môžeme sa dohodnúť na skorší čas v daný deň, napr. ak sa má počasie pokaziť až k večeru.

Môžeme sa ísť fotiť napr. do skleníka botanickej záhrady (ak je otvorená botanická záhrada a ste ochotní uhradiť poplatok za fotenie, ktorý záhrada vyžaduje). Táto možnosť je vhodná, ak pre Vás iný deň fotenia nepripadá do úvahy, alebo ak chcete mať fotenie absolvovaný v ten deň, na ktorý ste sa pripravovali, pretože prechádzať si obdobnými prípravami znova by pre Vás bolo náročné.

Môžeme fotenie presunúť na nasledujúci deň (ak nemám naplánované iné fotenie alebo aktivity).

Môžeme si dohodnúť nový dátum fotenia, ktorý bude vyhovovať obom stranám.

Môžeme sa dohodnúť, že ma skontaktujete tesne pred víkendom s peknou predpoveďou, že sa chcete ísť fotiť a ak budem mať vtedy voľné, môžeme sa operatívne dohodnúť.

Zaujíma Vás, ktorú možnosť najčastejšie volíme?

Vo väčšine prípadov sa dohodneme buď na nasledujúci deň, alebo si naplánujeme nový termín.

Budeme musieť platiť nejaký poplatok, ak kvôli počasiu nevyužijeme termín, ktorý sme si u Vás rezervovali?

Všetky presuny termínov z dôvodu nepriazne počasia sú u mňa bezplatné a prihliada sa aj na potreby citlivých osôb, detí a tehotných žien, takže sa nemusíte báť o presun požiadať. Okrem dažďa môže byť nepríjemné napr. aj fotenie v silnom vetre.

Aké sú moje skúsenosti s presunmi termínov?

Keďže počasie je jedná z vecí, ktorú sa pri fotení v exteriéri nedá mať pod kontrolou, nechávam vývinu udalostí voľný priebeh a verím, že ak sa fotenie na prvý termín nepodarí, zrejme je pre nás v pláne ešte iný, krajší termín, a kedy nám aj ostatné okolnosti budú ešte viac naklonené.

Ako sa k nepriazni počasia postaviť?

Verím, že ak sa niečo má udiať, tak sa to podarí, aj keby traktory padali a ak to nemá byť, tak sa to nepodarí, ani keby sme sa postavili na hlavu :D.

 

Čo ak bude v náš deň fotenia zlé počasie?