Ako sa obliecť a vychystať na fotenie

parove fotenie bratislava

Ako sa majú upraviť na fotenie ženy

Zvoľte oblečenie, ktoré je Vám prirodzené a v ktorom sa cítite dobre.

Voľte farby oblečenia podľa ročného obdobia, môžete so mnou odkonzultovať farebné kombinácie. Nič nepokazíte, ak uprednostníte prírodné materiály a neutrálne zemité tóny (béžová, slonovinová, offwhite, hnedá) a to v kombinácii s bielou, prípadne sivou. Na fotenie je vhodné pred žiarivými farbami uprednostniť farby pastelové, ktoré na fotkách pôsobia veľmi romanticky. Čím sú bledšie, tým lepšie, aby nevrhali neprirodzené odtiene do tváre, ako to robí napr. žiarivá červená. Čiernu taktiež neodporúčam. Do módy sa tlačia aj strapce.

Pre mamičky v očakávaní: tehotenské bruško vynikne najlepšie vtedy, ak je oblečenie v oblasti bruška obtiahnuté.

Topánky zvoľte ležérne, klasické poltopánky alebo trendové traktorky, v lete sandálky. Neodporúčam sa fotiť s hodinkami.

Nerobte pred fotením radikálne zmeny účesov, naopak, drobné úpravy ako zastrihnutia končekov, žehlenie, kulmovanie, fúkaná pomôžu.

Nalíčte sa tak, aby ste sa cítili dobre, drobné úpravy sa doladia v postprodukcii.

Pokiaľ možno, neberte si na uskladnenie vecí kabelku, ale radšej ruksak, prípadne tašku, ktorú môžete pokojne odložiť kamkoľvek na zem, nebude tak prekážať v zábere.

Ako sa môžu nachystať na fotenie muži

Pokiaľ možno, uprednostnite ležérne alebo elegantnejšie oblečenie pred športovým. Vhodné sú polokošele, košele vo farbách napr. biela, prírodné zemité tóny (béžová, krémová, hnedá), prípadne pastelové odtiene, a zvoľte k nim dlhé nešportové nohavice alebo rifle, v horúčave slušné kraťasy a slušné tričko, niečo, čo by ste si obliekli na krátku biznis schôdzku do kaviarne. V zime sú vhodné hrubé svetre alebo kabáty. V prípade príjemného počasia je možné si na pár záberov kabáty zložiť a nafotiť sa aj bez nich.

Takisto tradičnejšia obuv pôsobí na rodinných lifestylových fotkách lepšie ako športová. Zvoľte prosím nešportové topánky, neberte si na fotenie športové tenisky, sandále ani turistickú obuv. Avšak akákoľvek štýlová obuv, ktorá Vás vystihuje je vhodnejšia ako niečo, v čom sa necítite dobre.

Zlaďte sa farebne, myslite aj na doplnky ako sú čiapky, klobúky, šály, rukavice, prívesky a ak sa k Vám hodia, určite si ich prineste na fotenie. Neodporúčam sa fotiť s hodinkami a ani smart hodinkami.

Prosím, vyhnite sa čiernej, krikľavým farbám, pásikom a nápisom. Vzory môžu byť.

Vyložte mobily, peňaženky a zväzky kľúčov z vreciek, natlačené „vačky“ sa ťažko retušujú.

Ako sa obliecť na fotenie