Ako sa pripraviť na rodinné fotenie

ako sa obliecť na fotenie

Ako sa majú upraviť na rodinné fotenie ženy

Nerobte pred fotením radikálne zmeny účesov, naopak, drobné úpravy ako zastrihnutia končekov, žehlenie, kulmovanie, fúkaná pomôžu.

Zvoľte oblečenie, ktoré je Vám prirodzené a v ktorom sa cítite dobre.

Voľte farby oblečenia podľa ročného obdobia, môžete so mnou odkonzultovať farebné kombinácie. Nič nepokazíte, ak uprednostníte prírodné materiály a neutrálne zemité tóny (béžová, krémová, hnedá) a to v kombinácii s bielou, prípadne sivou. Dokombinovať to môžete jednou trendovou farbou, teraz letí pre jeseň napr. khaki, pre leto svetlomodrá. Ak takéto farby v šatníku nemáte, uprednostnite farby tlmené (tmavozelená, tmavomodrá, tmavohnedá), alebo v lete pastelové.

Topánky zvoľte ležérne, klasické poltopánky alebo trendové traktorky, v lete sandálky.

Nalíčte sa tak, aby ste sa cítili dobre, drobné úpravy sa doladia v postprodukcii.

Pokiaľ možno, neberte si na uskladnenie vecí kabelku, ale radšej ruksak, prípadne tašku, ktorú môžete pokojne odložiť kamkoľvek na zem, nebude tak prekážať v zábere.

Maminky: informujte okolie, že pred fotením si budete potrebovať vyhradiť čas aj na úpravu samej seba.

Pre budúce mamičky: tehotenské bruško vynikne najlepšie vtedy, ak je oblečenie v oblasti bruška obtiahnuté.

Ako sa môžu nachystať na rodinné fotenie muži

Pokiaľ možno, uprednostnite ležérne alebo elegantnejšie oblečenie pred športovým. Vhodné sú polokošele, košele vo farbách napr. biela, prírodné zemité tóny (béžová, hnedá, tmavozelená), prípadne pastelové odtiene, a zvoľte k nim dlhé nešportové nohavice alebo rifle, v horúčave slušné kraťasy a slušné tričko, niečo, čo by ste si obliekli na krátku biznis schôdzku do kaviarne.

Takisto tradičnejšia obuv pôsobí na rodinných lifestylových fotkách lepšie ako športová. Zvoľte prosím nešportové topánky, neberte si na fotenie športové tenisky, sandále ani turistickú obuv. Akákoľvek štýlová obuv, ktorá Vás vystihuje je vhodná.

Zlaďte sa farebne, myslite aj na doplnky ako sú čiapky, klobúky, šály, rukavice, prívesky a ak sa k Vám hodia, určite si ich prineste na fotenie. Na rodinné fotenie neodporúčam sa fotiť s hodinkami a ani smart hodinkami.

Prosím, vyhnite sa čiernej, krikľavým farbám, pásikom a nápisom. Vzory môžu byť. Pekne na jesenných a zimných fotkách vyzerá káro.

Vyložte mobily, peňaženky a zväzky kľúčov z vreciek, natlačené „vačky“ sa ťažko retušujú.

Ako pripraviť na rodinné fotenie deti

Vyberajte detičkám outfity aspoň deň vopred, rada s Vami prekonzultujem všetky vybrané kombinácie.

Vyhnite sa krikľavým farbám, nápisom a čiernemu oblečeniu. Ak je celá rodina oblečená do prírodných tónin, je dobre aby aj detské oblečenie korešpondovalo s touto farebnou paletou. Do prírodných scenérií málokedy zapadá ružová, fialová a krikľavé farby, takže je lepšie zvoliť jednoduché oblečenie bez vzorov a nápisov, aby vynikli tváre detí a aby bola celá rodina zladená, to potom na fotkách vyzerá veľmi pekne. Ak deti trvajú na svojich trblietkach a hrdinoch, radšej im doprajte len jeden malý výrazný doplnok (sponka, gumička, traky, opasok, prstienok, hračku) aby na fotke nebol taký markantný a dal sa jednoducho odobrať.

Ak sa dá, malým deťom zaistite pred fotením dostatočný spánok.

Pobaľte deťom nápoje (v zime teplé, do termosky) a niečo malé pod zub.

Informujte deti o pláne fotenia.

Tip:

Ak chcete zažiť fotenie v čo najväčšej pohode, môžete sa inšpirovať v mojom článku ako sa bez stresu pripraviť na rodinné fotenie.

Ako sa obliecť na rodinné fotenie