Zaujímavé youtubové videá pre vysoko citlivé a nadané deti - 8 netradičných tipov

Zaujímavé a netradičné videá prospešné pre rozšírenie detských obzorov

Potrebujete zabaviť deti, ale radi by ste sami vyberali obsah, ktorý deti konzumujú? Ponúka vám YouTube neustále iba komerčné a obohraté videá pre deti? Nechcete stráviť hodiny hľadaním hodnotného obsahu? Mám pre Vás pár tipov, ktoré by ste mohli pustiť Vašim deťom a byť si pritom istí, že videá nebudú obsahovať negatívne energie a nerešpektujúci prístup. Vhodné pre všetky deti, ktoré neuspokoja iba pesničky a básničky, ale chcú sa o svete dozvedieť viac. Tieto videá sú prevažne harmonického charakteru a sú vhodné aj pre vysoko citlivé deti (HSP)/hypersenzitívne deti.

Americký detský zabávač Blippi a jeho náučné videá (v anglickom jazyku)

Blippi navštevuje rôzne prevádzky od detských zábavných parkov až po rôzne pracoviská a deťom v predškolskom veku ukazuje ako veci fungujú. Tento chlap, vlastným menom Steven John je skutočný multitalent a videá robí zábavné nielen pre deti, ale aj pre oteckov, ktorí sa môžu tiež niečo priučiť, alebo inšpirovať. Nechýbajú stroje, fyzika a šport. Všetky videá sa odohrávajú v prostredí USA. Vaše deti sa zaručene naučia pár základných slovíčok. Za všetky videá vyberám ako ukážku toto video z návštevy zákulisia pekárne. Ďalšie Vám už istotne ponúkne sám YouTube.

Tvoríme s deťmi (v slovenskom jazyku)

Teta s neterou, ktoré založili kanál Stellaland v jednotlivých videách prinášajú nápadité a trendové námety na tvorenie s deťmi. Každé z videí je pekne štrukturované a nesie sa v pohodovej atmosfére.

Štastní lidé (v českom jazyku)

Česká dvojica venujúca sa sebestačnosti predstavuje vo svojich sériách na YouTube vzdelávacie videá na základe vlastných skúseností. Aj keď to nie je úplne vyslovene obsah pre deti, niektoré tematické okruhy môžu byť veľmi inšpiratívne aj pre detičky, ktoré sa zaujímajú o prírodu. Odporúčam najmä videá o chovaní sliepok, pestovaní zeleniny a včelarení.

Drevené železnice (v japonskom jazyku)

Drevené železnice a cesty na milión spôsobov od týchto tvorcov inšpirujú Vaše dieťa aby postavilo dômyselné drevené dráhy.

Reťazové reakcie (ASMR)

Tieto videá vytvorené z bežne dostupných predmetov a v domácich podmienkach môžu podnietiť Vaše dieťa, aby vytvorilo fungujúce reťazové reakcie aj u seba v detskej izbe. Trénuje vytrvalosť, pracovitosť a v neposlednom rade spoznávanie samého seba.

malinyJAMológia (v slovenskom jazyku)

Seriál v ktorom Vám skupina malinyJAM predstaví taje a zaujímavosti zo zvieracej aj rastlinnej ríše slovenskej prírody. Každý z dielov predstavuje fakty a užitočné informácie aspoň o jednom zvierati a rastline na našom území. Ako ukážku pripájam diel, v ktorom sa aj Vy konečne naučíte rozlišovať havrana od vrany 🙂

Meditatívne príbehy na dobrú noc (v slovenskom jazyku)

Pokojné imaginatívne rozprávky, ktoré môžete použiť ako uspávanky pre sladký spánok.

Vtipný 3D-animák KIWI & STRIT (v hatlanine)

Tento skvostný prepracovaný animovaný seriál srší humorom a zatiaľ nie je na Slovensku veľmi známy, preto som ho zaradila do tohto zoznamu. A hlavne, aby ste sa s deťmi pobavili aj Vy rodičia. A keďže som rodinná fotografka, pripájam ako ukážkový diel práve diel o fotení 😉

Verím, že sa Vám aspoň niektoré z videí budú páčiť a nachvíľu pomôžu odľahčiť inak nabitý rodičovský život.

Ak Vás zaujímajú ďalšie tipy pre vysoko citlivé deti, napíšte mi na foto@tyella.sk a pošlem Vám novinky z blogu a informácie o podporných skupinách pre vysoko vnímavé hypersenzitívne deti.

Najlepšie videá pre deti