Fotenie so sakurami

Rozkvitnuté rodinné fotenie

Blíži sa prelom apríla a mája a zakvitajú nám nádherné japonské čerešne – sakury. Dnes počas prechádzky, sa mi podarilo zachytiť, v akom rozpuku sa momentálne nachádzajú (foto je z 20.04.2021):

sakury petržalka

Už čochvíľa sa naskytá príležitosť  zrealizovať čarokrásne zakvitnuté fotenie, či už spoločné rodinné fotenie, alebo zábery Vašich roztomilých ratolestí. Batoľa, ktoré sa zohýna do opadaných lístkov, aby si jeden preštudovalo, nežné privoňanie ku kvietkom alebo záplava ružovej farby za malou princeznou. 

Niet sa čo čudovať, že maminky, ženy, milovníčky kvetov túžia po takýchto fotografiách. Rok 2021 takýmto fotkám skutočne praje. V Bratislave boli totiž v roku 2020 pri príležitosti 100. výročia vzťahov medzi Japonskom a Slovenskou republikou na viacerých miestach vysadené nové stromy tejto okrasnej dreviny s kvetmi sakura a preto o výber vhodnej fotolokality nie je núdza. 

kvitnúce sakury Bratislava

Vybrané miesta v Petržalke alebo Karlovej Vsi tak čoskoro zakvitnú do plnej krásy a to je príležitosť zrealizovať fotenie. Ak by ste mali záujem, určite mi napíšte, alebo zavolajte a vyberieme vhodný termín. Teším sa na Vás!

Ako bonus tu pre Vás mám ešte jednu fotografiu, ktorú som vyhrabala hlboko z môjho archívu. Nie je to síce Slovensko, ale budem rada, ak mi pomôžete z fotografie rozlúštiť, či tiež ide o sakuru, alebo o iný strom. Prosím, napíšte mi to do mailu a článok potom aktualizujem. Ďakujem 🙂

AKTUALIZÁCIA: Týmto ďakujem pani Aničke za email, ktorá potvrdzuje, že naozaj ide o sakury, nech sa páči, pokochajte sa:

fotenie v rozkvitnutom sade
Fotenie so sakurami