Novorodenecké fotenie

Fotenie s bábätkom u Vás doma

Používate pri fotení novorodencov rekvizity?

Pri lifestylovom fotení sa snažím zachytávať prirodzené emócie v prirodzenom prostredí a preto nepoužívam žiadne rekvizity v podobe košíčkov, čeleniek ani šatiek na viazanie novorodencov. Dieťatka sa počas fotenia dotýkate iba Vy a na fotkách je vidieť iba to, čo aktuálne doma máte a používate:).

Musí dieťatko počas fotenia spať?

Nemusí, môže byť hore, môže spinkať, alebo plakať, alebo sa kŕmiť, čokoľvek, čo patrí do Vašej bežnej rutiny. Teším sa, keď môžem pre Vás zachytiť spomienky na obdobie s bábätkom u Vás doma. Ak už deti máte, môžeme zachytiť to, ako starší súrodenec alebo súrodenci vítajú a vnímajú nového člena do rodiny ;).

Kedy je vhodné sa fotiť s bábätkom?

Keďže lifestylové fotenie nevyžaduje, aby dieťatko spalo, je úplne jedno, kedy sa rozhodnete bábätko nafotiť. Ak chcete mať zachytené to najrannejšie novorodenecké obdobie, odporúčam sa s dieťatkom fotiť do veku 2 týždňov. Ak je pre Vás toto obdobie priveľmi náročné na to, aby ste zvládli do toho ešte aj fotenie, tak odporúčam vyčkať na také obdobie, keď sa budete cítiť príjemne a stabilizovaní :). Pokojne sa preto môžete rozhodnúť sa nafotiť doma s bábätkom aj keď má 6 mesiacov, výber je len na Vás. 

V akej miestnosti sa budeme fotiť?

Fotí sa najčastejšie buď v obývačke alebo spálni, v čo najsvetlejšej izbe bytu a v čase keď do danej izby vniká čo najviac svetla. Odpozorujte si preto, prosím, najvhodnejšiu miestnosť a čas tak aby Vám to vyhovovalo a prispôsobte to vzhľadom na Váš denný režim. Dáte mi vedieť, ktorá časť dňa by Vám najviac vyhovovala a prídem Vás nafotiť práve vtedy.

Aký štýl fotiek máme očakávať?

dieťa v náručí rodičov alebo vlastnej perinke

vaše domáce prostredie také, ako ho poznáte

prirodzené výrazy tváre

autentické emócie

fotografie vystihujúce vzájomné puto

trendová farebnosť

fotografie bez rekvizít

rodinne fotenie doma